Amerika’da Yepyeni Hayatlar

Staja gitti patron oldu

    Çalıştığı nakliye şirketi tarafından ABD’ye staja gönderilen Behçet Tüysüzoğlu’nun hayatı değişti. Genç adam, bugün Türkiye ile Amerika arasında deniz taşımacılığı yapan en büyük şirketin sahibi

    Behçet Tüysüzoğlu, Amerikan rüyasını gerçeğe dönüştüren Türkler arasında en çarpıcı örneklerden birini oluşturuyor. Çalıştığı deniz taşımacılığı firması tarafından 1979’da ABD’ye staja gönderildi. Üniversiteyi ABD’de okuyan Tüysüzoğlu 1985’te Mega Deniz Nakliyat adıyla kendi şirketini kurdu. Zamanla işlerini büyüten Tüysüzoğlu, bugün yıllık cirosu 15-20 milyon dolar arasında değişen ve Türkiye-ABD arasında mal taşıyan en büyük nakliye şirketinin sahibi. Tüysüzoğlu, eğitimli kişilerin ABD’de çok kolay kariyer sahibi olabileceğini belirtiyor.

Başaldı Ailesi’ne YENİ BİR HAYAT

    Emekli Öğretmen Mesut Başaldı’nın hayatı 7 yıl önce başvurduğu Green Card çekilişini kazanmasıyla bir anda değişti. Eşi ve çocukları ile Amerika’nın yolunu tutan Başaldı, çocuklarına yepyeni bir gelecek kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyor. Başaldı’nın oğulları Onur, liseye gidiyor. Müzik eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi Konservatuarı’nda başlayan kızları Eylem ise müzikteki yeteneği ile New England Konservatuvarı’nda burslu okumaya hak kazandı. Eylem aynı zamanda Boston Filarmoni Orkestrası’nda keman çalıyor. Amerika’ya yerleşen Başaldı Ailesi, Green Card’ın kendilerine sağladığı avantajları kullanarak çok daha renkli bir hayata sahip olmanın keyfini çıkarıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*