shadow_left
spacer
Ana Menü
Amerika
Kanada
İngiltere
Almanya
Fransa
Avustralya
Japonya
Yeni Zelenda
Reklam


Bağlantılar

» isimler
» Siber Yazar
» Ferruh Mavituna Blog
Kanada'ya Yerleşim İmkanları

canada_gocmen    Kanada hükümeti, ülkeye yerleşmek isteyenlere aile, ticari ve bağımsız göçmenlik olmak üzere üç farklı kategoride yerleşme hakkı tanıyor.

    Kanada'nın özerk statüdeki Quebec Eyaleti'nin göç kuralları farklılık gösteriyor. Kanada Göçmen Yeterlilik Testi'ni www.canada-canada.org adresinden yapabilirsiniz. Puanınız 75'in üstündeyse Kanada Başkonsolosluğu'ndan baş vuru formu alabilirsiniz.

1. Bağımsız Göçmenlik

    Vasıflı işçilerle çalışanlar bağımsız göçmenlik için başvuruyorlar. Adayların eğitimlerinden yaşlarına, mesleklerinden yabancı dil bilgilerine kadar başvuruda her kriter büyük önem taşıyor. Yeni göçmenlik yasası gereği bağımsız göçmenlik için başvuranların değerlendirmeden en az 75 puan almaları gerekli.

2. Aile Göçmenliği

    Aile göçmenliğinden yararlanmak için Kanada'da yaşayan birinin eşi; Kanada vatandaşı olan 19 yaşında ya da daha büyük biriyle evli ya da Kanada'da yaşayan birinin size vekil olması gerekli. 19 yaş ve üzeri Kanada vatandaşları ya da oturma izni olanlar, yakın bir aile bireyini himaye edebiliyorlar. Ancak sponsorların 10 yıl boyunca akrabalarını himaye etmeyi ve Kanada'ya yerleşmelerine yardım etmeyi kabul etmeleri gerekiyor.

3. Ticari Amaçlı Göçmenlik

    Ticari amaçlı göçmenlikten yatırımcı, girişimci ve serbest meslek sahipleri yararlanıyor. Ticari amaçlı göçmenlik başvuruları Canadian Embassy Damascus'a (Suriye Şam) yapılıyor. Ticari amaçlı göçmenlik başvuruların harcı 1000 Kanada Doları. Eşler için 500, her bir çocuk için ise 100 Kanada Dolar'ı ödenmesi gerekiyor. Ayakbastı harcı ise 975 Kanada Doları.
spacer
Copyright © Walleq 2007 - 2008 .Site Powered By Walleq
Gizlilik Politikası
shadow_right