shadow_left
spacer
Ana Menü
Amerika
Kanada
İngiltere
Almanya
Fransa
Avustralya
Japonya
Yeni Zelenda
Reklam


Bağlantılar

» isimler
» Siber Yazar
» Ferruh Mavituna Blog
İngiltereye Gitmek İçin Gerekli Bilgiler
    İngiltere'ye gidebilmek için önemli olan iki husustan ilki bir lisans (üniversite) diplomasına sahip olmak yada ikincisi sağlam bir Yurtdışı Eğitim firması hizmetinden yararlanmak. Eğer bu iki koşuldan birisini gerçekleştirebiliyorsanız İngiltereye gitmek için önünüzde çok fazla engel kalmamış demektir.

    Eğer yukarıdaki iki husustan birini gerçekleştirmişseniz ve size İngiltere 'de gereken maddi desteği sağlayacak bir sponsora sahipseniz artık evraklarınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Gerekli olan evraklar :

- Eğer öğrenciyseniz, öğrenci olduğunuzu belirten bir belge
- İngiltere ' de gideceğiniz okulun başlama tarihi , okulun ismi , konaklama adresiniz
- Babanizin mesleği :
- Annenizin mesleği :
- Diplomalarınız :
- Annenizin ve babanizin evlilik cüzdanları
- Mal varlığınız ( Babanızın, annenizin veya sizin üzerinizde olan gayrimenkullerin belgeleri)
Örnek : (Ev, Araba, Arsa vb.)
- Sponsor Kağıdı : ( Sponsorun yazdığı, sizin adınıza düzenlenmiş ve yurtdışında olduğunuz süre içindeki tüm masraflarınızı karşılayacağını belirten bir mektup )
- Sponsorunuza ait mal varlığı
Örnek : ( Ev, Araba, Arsa vb. )
- Sponsorunuz veya ailenizden birisi yurtdışına çıkmışsa, ona ait pasoportun kopyaları.Türkiye 'de karşılamanız gereken masraflar:

Konsolosluk ve diğer işlemler için 1000 YTL civarında

İngiltere 'de karşılamanız gereken masraflar :


Yine değişkenlik göstermekle birlikte eğitim için gidenler aylık 350 pound civarında bir parayı gözden çıkarmalı. Bu paranın içinde, barınma ve okul masrafları yer almakta.

İngiltere 'ye Gidiş ve Gittikten sonra Gereken Vize İşlemleri

    Eğitimi için gidenler için başta verilen vizenin süresi 6 aylık. Bu 6 ay dolduktan sonra verilen ikinci vizenin süresi ise 1 yıllık. İlk 6 ay boyunca kullandığınız vize ile herhangi bir şekilde çalışma imkanına sahip değilsiniz. Ancak 1 yıllık ikinci vizeyi aldıktan sonra haftada 20 saatlik çalışma iznine de sahip oluyorsunuz. Bu izin ile part time bir işe girebilir ve kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Ayrıca ikinci vizeyi almak, İngiltere 'ye giderken alınan ilk vizeyi almaktan çok daha kolay.

İkinci vizeyi alırken yanınızda götürmeniz gereken evraklar :

- Okul Öğrenci Belgeniz,
- Yeni Kayıt Belgesi,
- Ekstra bir sponsor ve bulduğunuz yeni sponsora ait 3 aylık banka kağıtları

İngiltere 'ye sorunsuz bir şekilde ulaştıktan sonra dil okulu 4 sene ve üniversite 3 sene olmak koşuluyla toplamda 7 sene bu ülkede kalma imkanına sahipsiniz.

İngiltere ve Yaşam Standartları

    Eğer öğrenciyseniz ilk 6 ay kişisel masraflarınızı kesinlikle sponsorlarınız karşılamalı, fakat 6 ayın sonunda aldığınız 1 yıllık vize ile birlikte verilen hafta da 20 saatlik çalışma iznini kullanır ve part-time bir işe girerseniz alacağınız yaklaşık 250 pound ile kendi giderinizi karşılayabilir ve sponsorunuza ekstra masraf çıkarmamış olursunuz.
spacer
Copyright © Walleq 2007 - 2008 .Site Powered By Walleq
Gizlilik Politikası
shadow_right