shadow_left
spacer
Ana Menü
Amerika
Kanada
İngiltere
Almanya
Fransa
Avustralya
Japonya
Yeni Zelenda
Reklam


Bağlantılar

» isimler
» Siber Yazar
» Ferruh Mavituna Blog
Avustralya'ya Yerleşme Yolları

australia_lifeÜlkede yaşamanın dört yolu

    Avustralya'ya dört yolla yerleşilebilir: Evlilik yoluyla, nitelikli eleman ya da işadamı olarak ve aile birleşimi yoluyla.

· Avustralya'da oturma hakkı bulunan birisiyle evlenen kişiler gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde Avustralya'ya yerleşmeye hak kazanıyor. Öncelikle evli olduğunuzu veya birlikte yaşadığınızı ispat etmeniz gerekiyor. Ancak anlaşmalı evliliklerin önüne geçmek için iki sene geçici vize, sonra da iki sene kalıcı vizeyle yaşamak şartı var.

· Şirketin başvurması gerekiyor. Yüksek tahsilli veya Avustralya'nın ihtiyaç duyduğu mesleklere sahip olan kişiler, başvurularının kabulüyle Avustralya'ya göç edebiliyor. Bu grupta
İngilizce bilinmesi önemli rol oynuyor. Çalışmak için bireysel başvuru kabul edilmiyor. Avustralya'da bir şirketin daveti gerekiyor.

· Avustralya'nın kapıları yatırımcı iş- adamlarına da açık. Bu tür göçün en önemli koşulu ise işadamının kendi ülkesindeki iş yaşamındaki deneyimleri ve sermayesi.

· Avustralya, aile bütünlüğünün korunabilmesi için vatandaşlarının veya kalıcı vizeye (permanent visa) sahip göçmenlerin yurtdışında olan yakınlarına göç ve oturma hakkı sağlıyor. Bu, Avustralya'da olan akraba-aile ferdinin kefil olmasıyla yapılıyor. Ancak belirli ölçütler var. Kefil olacak kişinin en az iki sene vergi ödemiş olması, iyi bir geliri olması, hem ailesine hem de kefil olduklarına iki sene bakabilmesi
gerekiyor. Genellikle anne, baba veya çocuk gibi birinci dereceden akrabalar getirilebiliyor.

Bazı İletişim Adresleri
· http://www.centrelink.gov.au (sosyal yardımlar)

spacer
Copyright © Walleq 2007 - 2008 .Site Powered By Walleq
Gizlilik Politikası
shadow_right