shadow_left
spacer
Ana Menü
Amerika
Kanada
İngiltere
Almanya
Fransa
Avustralya
Japonya
Yeni Zelenda
Reklam


Bağlantılar

» isimler
» Siber Yazar
» Ferruh Mavituna Blog
Göç, Çalışma Koşulları ve Yatırım İmkanları

australian_family36' sını geçmemiş olan daha şanslı

    Avustralya göç politikası ırk, cins ve etnik ayrım gözetmiyor. Önceden belirlenen seçim kriterlerine sahip kişilere kalıcı ikamet izni veriliyor. Maharetleri, yetenekleriyle Avustralya'ya fayda sağlayacağına inanılan ve Avustralya'da yakın aile bağları bulunanlar önceliğe sahip. Göçmenlik başvuruları üç kategoride değerlendiriliyor ve her kategori için ayrı bir puanlama sistemi var.

    Bağımsız göçmen adayı kategorisine dahil olmak için Avustralya'nın faydalanabileceği bir mesleğinizin olması ve puanlamadan en az 115 almanız gerekiyor. Bağımlı göçmen adayı olup değerlendirmeden yüksek not alabilmek için 18 ile 36 yaş arasında olmak, iyi İngilizce bilmek, mesleki deneyime sahip olmak, sponsoru son 5 yıldır Avustralya vatandaşı ve South Wales dışında yaşıyor olması önemli artılar arasında yer alıyor.

Çalışma imkanları

    Bilgi ve iletişim teknolojilerinde çok gelişmiş bir ülke olan Avustralya güvenli server sağlama alanında dünya üçüncüsü. İşyerinden işyerine (B2B) ve iş yerinden tüketiciye (B2C) doğru gerçekleşen işlemlerde, karlı bir üretkenlik yaşanıyor. Hükümetin bilim, eğitim ve bilişim teknolojisi araştırmalarına yaptığı yıllık harcamalar yılda 4,5 milyar dolar. Avustralya, bilişime çok önem verdiği için bu konuda onlara yardımcı olacak genç beyinlere ihtiyaç duyuyor. Bunun dışında tarım, çevrecilik, biyoteknoloji ve balıkçılık alanlarında uzmanlaşmış kişilere de ihtiyaç var. Avustralya'da yaşama ve çalışma izni almak isteyenler, göçmenlik başvurularını Avustralya'nın Ankara Büyükelçiliği'ne yapıyorlar. Başvuru ücretleri 1175 ve 1745 Avustralya $ arasında değişiyor.

Vize alırken neler soruluyor

    Kısa adı DIMA (Australian Department of Immigration) olan Avustralya Göçmenlik Bakanlığı tarafından ilan edilen yeni deklarasyona göre Avustralya'ya turistik, iş gezisi, geçici konaklama, göçmenlik ya da öğrencilik amacıyla gidecek kişilerin yeni bir form doldurmaları gerekiyor. 1190 numaralı bu form, öğrenci vizeleri de dahil olmak üzere tüm vize başvurularının bir parçası olarak doldurulacak. Yeni formda 'Siz ya da bu forma ekli diğer kişiler daha evvel devlet ordusu veya özel bir kuvvet dahi olsa herhangi bir askeri güç içinde görev aldı mı, herhangi bir askeri eğitim aldı mı, bomba veya patlayıcılar konusunda eğitim aldı mı?' tarzında sorular yer alıyor. Bu sorulara evet cevabını verenlerin diğer detayları da açıklaması gerekiyor.

Yatırımcı için önemli adresler

    Bu kategoride başvuranlardan daha önce başarılı bir işletme deneyimine sahip olanlar, büyük bir yatırım şirketinin sahibi, ortağı ya da yöneticisi olanlar ve Avustralya'da önemli bir ortaklık veya yatırım yapma amacında olanlara öncelik tanınıyor. Yatırımcılar için Avustralya'daki gerekli adres ve telefonlardan bazıları şöyle:

T.C Sidney Başkonsolosluğu

Adres : 66 Ocean Street, P.O.B 222 Wollahra, N.S.W 2025 Sydney Australia
Tel : 99 61 02 328 11 55

T.C Sidney Başkonsolosluğu

Ticaret Ataşeliği

Web Site : http://www.eisa.net.au/dtsid
Web Site : http://www.geocities.com/CapitolHill/Senate/8919

Avustralya Türk Ticaret Odası

Web Site : http://www.adcom.au/turkcham

İş bulma siteleri
· www.jobnetwork.gov.au
spacer
Copyright © Walleq 2007 - 2008 .Site Powered By Walleq
Gizlilik Politikası
shadow_right