shadow_left
spacer
Ana Menü
Amerika
Kanada
İngiltere
Almanya
Fransa
Avustralya
Japonya
Yeni Zelenda
Reklam


Bağlantılar

» isimler
» Siber Yazar
» Ferruh Mavituna Blog
Yaşam koşulları

american_house    Washington, New York City, Los Angeles, Miami, Chicago başta olmak üzere ABD'de 300 bin Türk yaşıyor. Türk öğrencilerin sayısı ise yaklaşık 12 bin 500. Ev kiraları, yemek ve sağlık çok pahalı.

    Türklerin yüzde 70'i New York ve çevresinde yaşıyor. New York eyaletinde bulunan New York City, Amerika'nın en büyük kenti.

    New York'ta yaşam, ABD'nin birçok yerine oranla daha pahalı. Tek odaların kiraları ortalama 700 dolar. Manhattan ve Broklyn'de normal bir dairenin ortalama aylık kirası 2000 dolar. Albany'de ise kiralar daha uygun. 500 dolara konforlu evler kiralanabiliyor.
Öğrenciler daha güvenli ve hesaplı olan okul kampüslerini tercih ediyor. Ayrıca sadece öğrencilerin yaşadığı apartmanlar bulunuyor.

    Kentin en önemli sorunlarından biri, ulaşım. Otomobili olanlar, trafikte saatlerini geçiriyor. Ancak dünyanın en gelişmiş metrosuyla yolculuk çok hızlı ve kolay.

    Harvard gibi ABD'nin birçok ünlü üniversitesine ev sahipliği yapan Boston ise üniversitelerinin popülaritesi ve ticari gelişimi nedeniyle göç alıyor. New York City'den daha ucuz olan Boston, New England bölgesinin soğuk ikliminin etkisinde. Soğuk ve kar çoğu zaman yaşam koşullarını zorlaştırsa da Boston çalışmak veya okumak için ideal ve güzel bir şehir.

spacer
Copyright © Walleq 2007 - 2008 .Site Powered By Walleq
Gizlilik Politikası
shadow_right