shadow_left
spacer
Ana Menü
Amerika
Kanada
İngiltere
Almanya
Fransa
Avustralya
Japonya
Yeni Zelenda
Reklam


Bağlantılar

» isimler
» Siber Yazar
» Ferruh Mavituna Blog
ABD'de Önemli Yerlerdeki Üç Türk

usa_freedomTarihe geçen Türk


    Teknolojide cisimlerin sürtünmesini inceleyen ve triboloji biliminin dünyadaki '1' numaralı ismi sayılan Dr. Ali Erdemir, ABD'nin en gözde bilim adamlarından. Erdemir, Chicago kenti yakınındaki Argon Ulusal Laboratuvarları'nda yaptığı araştırmalarla bilimin Oscar'ı sayılan Discover Ödülü'ne layık görüldü. R&D ödülünü iki kez kazanarak tarihe geçen Dr. Ali Erdemir çevre kirliliğini önleyici tedbirler alarak bu alanda da büyük takdir topladı.

Hedefi politika

    Tarkan Öcal, ABD'ye gittikten sonra siyasi bir kariyer hedefleyen ender Türklerden biri. Öcal, ABD'de aktif bir siyasi hayat içerisinde yer almayı istiyor. Uzun süre Florida eyaletinde Demokrat Parti bünyesinde çalışan Öcal, bu amacına ulaşabilmek için Florida Eyalet Senatosu'na Demokrat Parti'den adaylığını koydu. Kampanya çalışmalarını hızlandıran Tarkan Öcal, eylül ayında yapılacak olan ön seçimi kazanabilmek için gece gündüz çalışıyor.

Ödüle doymuyor


    Ortadoğu Teknik Üniversitesi mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans ve doktora için Amerika'ya giden Sibel Bozdoğan bugün Harvard Üniversitesi'nin en sevilen öğretim görevlilerinden biri. Bozdoğan 'Modernizm ve Ulus Yapılanması: Cumhuriyet'in İlk Döneminde Türk Mimari Kültürü' isimli kitabıyla 'Amerika'nın en saygın mimarı' ödülünü kazanmakla kalmadı, bu arada Alice Davis Hitchcock Kitap ödülüne de layık görüldü.
spacer
Copyright © Walleq 2007 - 2008 .Site Powered By Walleq
Gizlilik Politikası
shadow_right